آبان تتر
آشپزی وخانه داری

۷ راهکار برای خوشبو کردن آشپزخانه

در ادامه به هفت نکته اشاره می‌کنیم که باید در مورد بوی خانه و فضای زندگی بدانید و برای بهبود آن رعایت کنید:

۱- سطوح را همیشه تمیز نگه دارید

ساده‌ترین راه برای کسب اطمینان از این که آشپزخانه‌تان همواره بوی تازگی دارد؛ تمیز کردن مناسب است. ضدعفونی کردن منظم سطوح نه تنها بهداشت را حفظ می‌کند بلکه از تجمع بوها نیز جلوگیری خواهد کرد. روی تمیز نگهداشتن کانترهای آشپرخانه پس از پخت و پز حساس باشید. محصولات پاک کننده طبیعی حاوی رایحه‌های نیروبخش مانند لیمو را انتخاب کنید که نه تنها پاکسازی می‌کنند بلکه عطری با طراوت در هوا باقی می‌گذارند.

۲- سینک خود را تمیز کنید

سینک آشپزخانه جایی است که کثیفی و چربی به تواند به سرعت در آنجا جمع شود و فضایی بدبو را ایجاد کند. برای رفع این بو از تکه‌های یخ و لیمو استفاده کنید. یک سینی یخ را با برش‌های لیمو، سنگ نمک و آب پر کنید سپس فریز کنید. پس از یخ‌زدگی چند مکعب آن را درون سینک بیاندازید. سنگ نمک درون آن به تمیز شدن سطح کمک می‌کند در حالی که لیمو با باکتری‌ها مقابله کرده و رایحه‌ای دلپذیر را برجای می‌گذارد.

۳- از اسپری آب لیمو برای پاکسازی استفاده کنید

از این اسپری می‌توان برای پاکسازی سطوح پشتی آشپرخانه و هم چنین بین کاشی‌ها استفاده کرد. این راه‌حل همه کاره به شما در از بین بردن چربی‌ها می‌کند و بوی تازه و ماندگاری از خود برجای می‌گذارد. بگذارید قطرات آب لیمو حدود پنج دقیقه روی سطوح باقی مانده و سپس آن را با پارچه مرطوب پاک کرده و پس از آن با حوله آشپزخانه خشک کنید.

۴- اجازه دهید تا پارچه‌های خیس خشک شوند

آشپزخانه‌ها مملو از پارچه‌ها و حوله‌هایی هستند که خیلی زود مرطوب می‌شوند و بوی بدی از خود برجای می‌گذارند. کسب اطمینان از خشک شدن وسایل مرطوب مانند اسفنج، دستمال ظرفشویی از ایجاد بوی کپک جلوگیری می‌کند.

۵- از بین برنده‌های طبیعی بو استفاده کنید

راه‌های طبیعی زیادی برای به دام انداختن و از بین بردن بوها در آشپزخانه شما وجود دارد و احتمالا از شنیدن این که چنین راه‌هایی عمدتا ساده و ارزان قیمت هستند خوشحال خواهید شد. برای مثال، جوش شیرین یکی از مواد طبیعی با خاصیت از بین برندگی بوهای ناخواسته است.

۶- کف را با محصولات معطر تمیز کنید

کف آشپزخانه یکی از کثیف‌ترین قسمت‌های خانه است. برای حفظ بوی شیرین فضای خود به طور مرتب کف را با مواد شوینده معطر تمیز کنید و مطمئنا در آن صورت تفاوت را احساس خواهید کرد.

۷- آشپزخانه را تهویه کنید

آشپزخانه خود را به خوبی تهویه کنید تا از ایجاد بو به خصوص در هنگام آشپزی جلوگیری شود. تهویه مناسب نقش اساسی در از بین بردن بوی آشپزی دارد. هنگام آشپزی پنجره‌ها را باز نگه دارید. یکی دیگر از راه‌های عالی و کم هزینه برای تصفیه هوای آشپزخانه استفاده از یک گیاه خانگی ساده است که نه تنها به طور طبیعی دی اکسید کربن را به دام انداخته و اکسیژن تولید می‌کند بلکه سموم بدی مانند فرمالدئید، بنزن و سایر مواد سرطان‌زا را نیز از فضای شما فیلتر و پاکسازی می‌کنند.

منبع
فرارو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا