آبان تتر
گوناگون

پیرزن ۱۰۲ ساله قهرمان بدنسازی جهان شد / عکس

ین پیرزن قدرتمند رکورد وزنه برداری جهان را شکست. یک مادربزرگ آمریکایی با شکستن رکورد وزنه برداری در سن ۹۸ سالگی توانست نام خود را در کتاب گینس ثبت کند. با انتشار این خبر نوشت: «ادیت موری» در سال ۲۰۱۹ در حالی که ۹۸ سال و ۹۴ روز داشت موفق شد نام خود را در کتاب رکوردهای جهان ثبت کند.

این بانوی اهل فلوریدا که متولد سال ۱۹۲۱ است با ادامه تمرینات ورزشی خود در ۱۰۰ سالگی بار دیگر با زدن وزنه ۶۸ کیلوگرمی تناسب اندام خود را به رخ کشید.

این مادربزرگ که سابقه ورزش در جوانی را دارد تنها ۹ سال است که به وزنه برداری می پردازد. وی در این باره می گوید: به محض ورود به وزنه با زنانی مواجه شدم که عرق می کردند و وزنه می زدند و تصمیم گرفتم با آنها این ورزش را انجام دهم.

15566030
15566030

یکی از دوستان مادربزرگ نیز توضیح می دهد: «ادیت» این چالش را پذیرفت، می دانم که کار سختی انجام داده است زیرا اگر کار آسانی بود زود خسته می شد و آن را رها می کرد.

او به قدری شیفته این ورزش شد که در مسابقات شرکت کرد تا اینکه پزشکان به او توصیه کردند از ادامه این ورزش خودداری کند اما ادیت به توصیه آنها گوش نکرده و اکنون خود را برای مسابقات جدید آماده می کند!

15566031
15566031

منبع
سلام نو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا