آبان تتر
روانشناسی

پولدارها این رازها را به شما نمی‌گویند

اکثر ما فکر می کنیم که افراد پولدار با ما خیلی فرق دارند اما موفق و ثروتمند جهان رازهای پنهانی دارند که به راحتی به کسی نگفته و در موردش صحبت نمی‌کنند

آن ها ارزان می خرند

صبح بخیر _ معمولا پولدار ها هیچ حراجی را از دست نمی دهند. آن ها بهترین چیز ها را در ارزان‌ترین حالتِ ممکن می خرند و کلی هم بابت این قضیه خوشحال هستند.

خرج اضافه نمی کنند

مثلا آنها به جای رزرو یک پرواز درجه یک، نوع معمولی را انتخاب می کنند که کلی در هزینه های شان صرفه جویی می شود. به نظر آن ها خرج نکردن همان به نوعی پول درآوردن است.

هفته ای یکبار سراغ دستگاه خودپرداز می روند

با خرید نقدی آن ها هر آنچه در کیف شان است را خرج می کنند؛ زیرا خرید با کارت حساب را از دست در می‌ آورد. هر هفته هم کمتر از دستگاه خودپرداز برداشت می کنند تا کم‌تر خرج کنند.

در کارشان جسارت دارند

هنگام مذاکره در مورد حقوق جدید، به جای قرداد سالانه، درخواست می کنند هر ۹ ماه میزان دستمزد شان تغییر کند و همیشه هم مورد تایید قرار می گیرند.

موقعیت شغلی

پولدار ها لزوما باهوش نیستند اما همه آن ها را باهوش می‌دانند که شاید فقط به خاطر پول شان است. آنها تا زمانی که کارشان انجام نشود؛ پا پس نمی کشند.مثلا اگر مشکلی برای کامپیوترشان به وجود بیاید و خارج از گارانتی باشد، حتما پیگیر می شوند تا آن مشکل رفع شود.

ریسک می کنند تا به موفقیت برسند

حتی اگر بی خانمان هم شوند؛ اجاره خانه شان را برای راه‌اندازی یک کسب و کار خرج می کنند.

امور مالی

زیادی هدیه نمی دهند .پولدار ها معتقدند هر هدیه ای بدهید یکجور حرف پشتش است، اگر ساده باشد می گویند کم است و اگر گران، می گویند برای خودنمایی است؛ پس کادو دادن بیش از حد کار برنده ها نیست.

برخلاف تصور همه، آن ها مالیات می دهند

فکر نکنید که همه ثروتمندان کلی وکیل و حسابدار برای انجام امور اداری دارند چرا که باید کلی مالیات بدهند؛ بنابراین سعی می کنند تا حد ممکن همه کارهای شان را خود انجام دهند و پول اضافی ندهند.

 

بیشتر بخوانید:

اگر این ویژگی را دارید زود فریب می‌خورید

روانشناس‌ها چگونه باعث تغییر در مغز ما می‌شوند+فیلم

منبع
شهر خبر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا