آبان تتر
ویدئوها

موج‌سواری با یک مار پیتون+فیلم

انتشار ویدئویی از یک موج‌سوار استرالیایی با ماری عظیم‌الجثه به دور گردنش در روز‌های اخیر خبرساز شده بود.

صبح بخیر _ یک موج‌سوار که با ماری غول‌پیکر به هنگام موج‌سواری روی تخته در سواحل جنوب شرق استرالیا دیده شده بود، توسط مقامات محیط زیستی استرالیا جریمه شده است.

این فرد که هیگور فیوزا نام دارد با مار خانگی‌اش، از گونه پیتون فرش، سوار بر یک تخته موج‌سواری در سواحل خلیج رنگین کمان استرالیا دیده می شود.

فیوزا به رسانه‌های محلی گفته بود که مار سه‌ساله‌اش، که مورلیا بردلی نام دارد، عاشق آب است و دستکم ۱۰ بار با او موج‌سواری کرده است.

وی گفت: من همیشه او را به ساحل می‌بردم و او دوست داشت در آب شنا کند، بنابراین یک روز تصمیم گرفتم او را برای موج‌سواری ببرم و او این کار را دوست داشت.

فیوزا در پاسخ به این سوال که چگونه متوجه علاقه مار به موج‌سواری شده است، گفت: معمولاً وقتی چیزی را دوست ندارد شروع به فش فش کردن می‌کند، اما [در آب] چنین کاری نمی‌کند و سرحال است.

اداره محیط زیست کوئینزلند در بیانیه‌ای گفته است بیرون بردن یک حیوان در انظار عمومی نیازمند مجوز جداگانه‌ای است و این فرد تحت هیچ شرایطی نمی‌توانسته مار خانگی‌اش را از خانه ثبت‌شده خارج کند چه برسد به اینکه بخواهد آن را به موج‌سواری ببرد.

مقامات استرالیایی فیوزا را ۲۳۰۰ دلار استرالیا (معادل ۱۴۰۰ یورو) جریمه کرده‌اند.

جان مک‌دونالد، افسر حیات وحش در استرالیا، در این باره گفت: تحقیقات ما نشان داد که این مرد مجوز نگهداری از حیوانات بومی را داشت، اما به دلیل نقض ممنوعیت خروج بدون مجوز حیوانات از محل زندگی برای او جریمه صادر شد.

مک دونالد با بیان اینکه بیرون بردن حیوانات خانگی بومی در مکان‌های عمومی می‌تواند باعث به وجود آمدن استرس غیرضروری در این حیوانات شود، گفت: آن‌ها وقتی از محوطه خود خارج شوند می‌توانند به شیوه‌ای غیرقابل پیش‌بینی رفتار کنند.

مار پیتون فرشی، گونه‌ای غیرسمی که در استرالیا و پاپوآ گینه نو یافت می‌شود، می‌تواند تا سه متر رشد کند و برای شکار به دور طعمه خود می‌پیچد و آن را خفه می‌کند. این خزنده عمدتاً از پرندگان، مارمولک‌ها و پستانداران کوچک تغذیه می‌کند.

بیشتر بخوانید:

مهارت فوق العاده حرکت در رودخانه خروشان+فیلم

شنا در کنار ماهی‌های غول پیکر+فیلم

 

منبع
فرارو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا