آبان تتر
ورزش

صدرنشینی کشتی مازندران با ۱۰ ملی‌پوش در بلگراد/ ۴ استان در تیم‌های ملی نماینده دارند

تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران درحالی در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ شرکت خواهند کرد که بدنه آن‌ها را کشتی‌گیران تنها چهار استان تشکیل می‌دهند.

مسابقات کشتی بزرگسالان قهرمانی جهان در رشته آزاد از روز بیست و پنجم شهریور ماه در صربستان آغاز می‌شود. ایران با دو تیم کامل و ۱۰ نفره در این رقابت‌ها شرکت می‌کند که اولین مرحله از گزینشی المپیک ۲۰۲۴ پاریس خواهد بود.

نکته جالب توجه در بین ۲۰ ملی‌پوش اعزامی به این رقابت‌ها، گستره کوچک ملی‌پوشان در بین استان‌هاست. ۱۰ تن از ملی‌پوشان آزاد و فرنگی مازندرانی هستند، ۸ آزادکار و ۲ فرنگی‌کار که این تعداد پیش از این ۱۱ نفر بود و با مصدومیت کامران قاسم‌پور و جایگزینی کشتی‌گیر تهرانی، به عدد ۱۰ رسید.

بعد از مازندران، خوزستان در رده دوم قرار دارد که البته فقط در کشتی فرنگی صاحب ملی‌پوش شده است. خوزستانی‌ها در مسابقات جهانی ۲۰۲۳، شش نماینده دارند. نمایندگان آن‌ها تا دو اردوی قبل یک نفر کمتر از این بود که با تصمیم فدراسیون کشتی برای برگزاری انتخابی بین سجاد ایمن‌طلب مازندرانی و دانیال سهرابی خوزستانی، سهرابی این کشتی را برد تا تعداد نمایندگان خوزستان به ۶ نفر برسد.

تهران و شیراز هم استان‌هایی هستند که هر کدام دو ملی‌پوش در ترکیب ۲۰ نفره اعزامی به مسابقات جهانی بلگراد دارند.

در زیر ملی‌پوشان اعزامی به آخرین مسابقه جهانیِ پیش از المپیک را به تفکیک استان‌ها مشاهده می‌کنید:

کشتی آزاد: میلاد والی‌زاده در ۵۷ کیلوگرم، رضا اطری در ۶۱ کیلوگرم، رحمان عموزاد در ۶۵ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در ۷۰ کیلوگرم، محمد نخودی در ۷۹ کیلوگرم، حسن یزدانی در ۸۶ کیلوگرم، مجتبی گلیج در ۹۷ کیلوگرم و امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم

یونس امامی در ۷۴ کیلوگرم کشتی‌گیر لک ساکن شهریار که نماینده استان تهران محسوب می‌شود.

امیرعلی آذرپیرا در ۹۲ کیلوگرم که جایگزین کامران قاسم‌پور مازندرانی شد نیز کشتی‌گیر تهران است.

کشتی فرنگی:پویا دادمرز در ۵۵ کیلوگرم، مهدی محسن‌نژاد در ۶۰ کیلوگرم، ایمان محمدی در ۶۳ کیلوگرم، دانیال سهرابی در ۷۲ کیلوگرم، علیرضا مُهمدی در ۸۲ کیلوگرم و امین میرزازاده در ۱۳۰ کیلوگرم.

محمدرضا و محمدعلی گرایی ملی‌پوشان اوزان ۶۷ و ۷۷ کیلوگرم تیم ملی فرنگی اهل استان فارس هستند.

ناصر علیزاده و محمدهادی ساروی در ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم دو مازندرانی تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی امسال هستند.

منبع
باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا