آبان تتر
علم و تکنولوژی

دو گروه برنامه که برای موبایل شما خطرناکند

برنامه های خطرناک موبایل

یک کارشناس امنیتی هشدار می‌دهد که دو نوع برنامه را حتما از گوشی‌هایتان حذف کنید.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از سان،  یک کارشناس امنیت دو نوع برنامه را که باید از گوشی هوشمند خود حذف کنید، فاش کرده است. حذف آن‌ها می‌تواند شما را از یک فاجعه امنیتی نجات دهد و حتی به حفظ سلامت باتری موبایلتان کمک کند.

جیمز، مک‌کویگان، کارشناس امنیتی در «KnowBe4» گفت: «برنامه‌هایی که باید از گوشی شما حذف شوند، برنامه‌های استفاده نشده یا قدیمی هستند که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید. آن‌ها حاوی اطلاعاتی درباره شما هستند و فضای موبایلتان را اشغال کرده‌اند.»

او ادامه داد: «برنامه‌ها را فقط از منابع معتبر مانند فروشگاه گوگل پلی یا اپ استور اپل نصب کنید. مگر اینکه کاملا به برنامه اعتماد داشته باشید. نصب برنامه از منابع نامعتبر یعنی باز کردن در پشتی برای کدهای آسیب‌رسان یا برنامه‌هایی که قصد سرقت اطلاعات شما را دارند.»

مک‌کویگان همچنین بر اهمیت عدم اعطای مجوزهای زیاد به برنامه‌ها تاکید کرد. برنامه‌های کلاهبرداری اغلب از شما درخواست می‌کنند که به مجوزهای غیرضروری مانند دوربین، میکروفون و موقعیت مکانی گوشی شما دسترسی پیدا کنند. اگر یک برنامه درخواست دسترسی به میکروفون را می‌دهد و دلیل آن مشخص نیست، می‌تواند نشانه خطر باشد.

این کارشناس می‌گوید: «کارکرد برنامه و آنچه برای عملکردش به آن نیاز دارد، در نظر بگیرید. برنامه‌های شبکه‌ اجتماعی دوست دارند به همه مخاطبین شما دسترسی داشته باشند تا به شما در یافتن دوستان دیگر کمک کنند. شما می‌توانید دوستان خود را بدون ارائه تمام مخاطبین خود به برنامه، از لیست مخاطبین خود جستجو کنید و از خود و دوستانتان محافظت کنید.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا