آبان تتر
آشپزی وخانه داری

این دو مدل سس مخصوص فلافله

امضای شهر‌های جنوبی پای فلافل ثبت شده است و آن را نمی‌توان به هیچ شکلی خدشه‌دار کرد!

امضای شهر‌های جنوبی پای فلافل ثبت شده است و آن را نمی‌توان به هیچ شکلی خدشه‌دار کرد! پس باید آن را به همان سبک و سیاق هم میل کرد تا ارزش‌های این غذای خوشمزه و جذاب حفظ شود.

اگر تا به امروز فلافل را با سس مایونز یا سس کچاپ می‌خوردید همین امروز از کرده‌ی خودتان پشیمان شوید و این چند خط را خوب حفظ کنید و سس‌های اصیل را آماده کرده و با اولین فلافل نوش جان کنید تا متوجه بشوید تفاوت از زمین تا آسمان است!

خب! دو مدل سس برایتان داریم که هر دو شما را از هر سس دیگری بی نیاز می‌کند. در هر دوی این سس‌ها پودر انبه پایه اصلی است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پس در قدم اول برای خوردن یک فلافل اصیل باید پودر انبه آماده کنید. پودر انبه را همه‌ی ادویه‌فروشی‌ها و عطاری‌ها دارند. این ادویه از انبه تازه و نارس درست می‌شود.

سس اول:

1717106 366
1717106 366

تمام مواد را با هم خوب مخلوط کرد. یک سس زرد رنگ خواهید داشت که رنگش را از انبه گرفته است. روی گاز بگذارید و با حرارت ملایم حدود ۱۰ دقیقه اجازه بدهید بماند. سس شما حاضر است و می‌توانید توی یخچال بگذارید. شکر برای این در سس استفاده می‌شود که طعم تند و تیز آن را تعدیل کند.

سس دوم:

1717107 651
1717107 651

تمام مواد را خوب با هم مخلوط کنید. این سس نیاز به حرارت ندارد و به محض اینکه مخلوط شد آماده است فقط برای اینکه مواد خوب در هم ادغام شوند و مزه‌ها به خورد هم برود مدتی در یخچال بگذارید. اگر با طعم تند و ترش مشکلی ندارید می‌توانید شکر را حذف کنید.

منبع
راهنماتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا