آبان تتر
سلامت

آیا بعد از ماسک باید صورت را شست؟

باید به خاطر داشته باشیم که بعد از استفاده از ماسک حتما از کرم ضد آفتاب نیز استفاده کنیم

آیا بعد از ماسک باید صورت را شست؟

ماسک های صورت یکی از بهترین محصولات آرایشی برای مراقبت از پوست هستند که امروزه تمام افراد از آن ها استفاده می کنند. ماسک ها بخاطر استفاده آسان و راحتی که دارند و احساس آرامشی که به پوست صورت می دهند جزو محصولات پرطرفدار به شمار می آیند. ممکن است شما بعد از استفاده از ماسک بخاطر احساس خیسی که بر روی پوستتان وجود دارد این سوال را برای شما ایجاد کند که آیا باید صورتتم را بشورم یا نه؟، اما باید بدونیم شستش صورت بعد از ماسک بستگی به فرمول محصولی دارد که استفاده می کنید ولی بعد از استفاده از ماسک نیازی به شستن صورت ندارید.

در این مقاله ما می خواهیم به شما بگوییم که بعد از استفاده از ماسک باید چه کارهایی انجام دهید و حتی علت خیسی صورت بعد از استفاده از ماسک را بیان کنیم.

ماسک های صورت

ماسک های صورت، به صورتی طراحی شده اند که کل صورت را به جز لب و چشم ها را می پوشانند و از جنس پنبه، سلولز و کاغذ و… هستند که دارای ترکیباتی چون مواد مغذی و ویتامین ها هستند. ماسک های صورت ابتدا توسط کره ای ها طراحی و تولید شد و کم کم در تمام سراسر جهان طرفدار پیدا کرد. برای استفاده از ماسک های صورت بهترین زمان بعد از حمام و یا بعد از شستشوی صورت می باشد که صورتتان کاملا تمییز است و پوستتان به خوبی می تواند مواد مغذی و ویتامین های موجود در ماسک را به خود جذب کند.

نحوه استفاده از ماسک صورت

بعد شستن صورت با شوینده مناسب پوستتان و استفاده از تونر، ماسک را روی صورت کامل روی پوست خود قرار دهید تا تمام صورتتان را بپوشاند. ماسک ها را می توانید حدود ۱۰ الی ۲۰ دقیقه روی صورت خود قرار دهید. ماسک ها را بر اساس زمانی که روی محصول نوشته شده می توانید بر روی پوستتان بگذارید اما توصیه می شود که بیشتر از ۲۰ دقیقه ماسک روی صورت نباشد به این دلیل که وقتی ماسک خیسی خود را از دست بدهد و بر روی صورتتان خشک شود موجب دهیدراته شدن پوست صورتتان می شود.

برخی ماسک ها هستند که می توانید با گذاشتن آن ها بر روی پوستتان بخوابید این ماسک ها آبرسان و تسکین دهنده هستند. برای استفاده از ماسک های صورت می توانید هفته ای دو یا سه بار از آن ها استفاده کنید و تاثیر آن را بر روی پوستتان به مرور زمان ببینید.

ویژگی های ماسک صورت

انواع زیادی ماسک صورت وجود دارد که هر کدام خاصیت خود را بر روی پوست شما می گذارد اما از ویژگی هایی که ماسک های صورت دارند می توان به بهبود بافت صورت، پاکیزگی منافذ پوست، کمک به سفتی پوست، تسویه منافذ پوست، کمک کننده و نجات دهنده پوست فرسوده و… اشاره کرد.

 

آیا بعد از ماسک باید صورت را شست؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید حتما به فرمول نوشته شده بر روی ماسکی که می خواهیم استفاده کنیم توجه کنیم، ماسک های صورت به دلیل خاصیت تغذیه کننده و آبرسانی که دارند نباید بعد از استفاده شسته شوند. ماسک های صورت به دلیل داشتن مواد مغذی حالت چسبندگی بر روی پوست ایجاد می کنند که باعث می شود بخواهیم صورتمان را بلافاصله بعد از برداشتن ماسک بشوریم، اما باید بدانیم که این مواد مغذی به زمان نیاز دارند که همچنان جذب پوستمان شوند پس نباید بعد از برداشتن ماسک صورت را بشوریم تا تمام مواد مغذی جذب پوستمان شود.

ماسک های صورتی که خاصیت و ویژگی پاکنندگی و در واقع پاکسازی صورت را دارند باید بعد از استفاده حتما صورتمان را بشوریم به همین دلیل باید به فرمول نوشته شده بر روی ماسک ها دقت کنیم.

بعد از استفاده از ماسک صورت باید چه کار کرد؟

بعد از استفاده از ماسک مواد می توانید مایع باقی مانده روی صورت خود را بر روی پوستتان ماساژ دهید تا به طور کامل جذب پوستتان شود. می توانید اسانس باقی مانده در محصول را بر روی گردن، دست خود ماساژ دهید. بعد از این بهتر است از تونر و کرم مرطوب کننده نیز استفاده کنید تا تاثیر ماسک بر روی پوست چند برابر شود. استفاده از کرم های مرطوب کننده بعد از استفاده از ماسک به دلیل اینکه لایه محافظی بر روی پوست ایجاد می کنند، این خاصیت را دارند که مواد مغذی ماسک و رطوبت آن را در لایه ای که ایجاد می کنند نگه دارند.

باید به خاطر داشته باشیم که بعد از استفاده از ماسک حتما از کرم ضد آفتاب نیز استفاده کنیم. اگر صبح از ماسک صورت استفاده کردید حتما بعد از ماسک کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید تا محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر نور خورشید صورت گیرد.

منبع
نیک شو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا